AKTUELLT
Kansliet
Under två intensiva lägerdagar får du möjlighet att fokusera på att utveckla flera centrala moment inom volleyboll, såsom anfall, pass, block, servemottagning och mycket mer.
Under två intensiva lägerdagar får du möjlighet att fokusera på att utveckla flera centrala moment inom volleyboll, såsom anfall, pass, block, servemottagning och mycket mer.
Anmälan till beach Challenger träningsgrupp!
Vässa beachformen med SVKs beachelit! Vid 8 tisdagar med start tisdag 20 maj till en träningsavgift av 800 kr så får ni förutom mycket spelövning coachning av elitspelarnas ”special skills!”
För herrar mottag med Molle, -Block med Bruno, -träna Assist med Alex, – lära er Gräva som Gurra, -placera Shots med Svante och inte minst ha Lattjo med Leo.
För damer Anfall med Agnes – Roofa med Rahm – Defence med Danielle – Shots med Sigrid – Spike med Sara – Joy med Jane – Försvar med Filippa – Hoppass med Hägglund.
Start uppvärmd och klar kl. 19:30 för herrar och kl. 18:00 för damer
Vi vänder oss i första hand till SVKs ungdomar som vill utveckla sig, tävla i SBT1, 2 eller 3, och ha roligt med beachvolleyboll.
Anmäl dig via bokningssidans formulär
Pris: 800 kr
Plats: Beachplanerna vid Rösjöbadet, Sollentuna. Google Maps. Planerna ligger mellan parkeringen och stranden.
